4 способи підвищити безпеку орендованої техніки

Оренда спеціалізованої техніки стає дедалі популярною в будівній індустрії, все більше компаній надають їй перевагу. Передбачається зріст попиту на цей вид послуг за наступні три роки на 11%. Саме тому нашій компанії важливо забезпечити максимальну безпечність використання техніки.

Оскільки індустрія ремонту доріг є однією з найнебезпечніших, вкрай необхідно приділити максимум уваги всім аспектам роботи машин. Це допоможе уникнути можливих проблем пов’язаних з механізмами.

Найчастіше видами травм є:

  • Пошкодження рухомою частиною машини
  • Застрягання робітників між машиною та нерухомим об’єктом (наприклад, будівлею)
  • Поранення пішоходів рухомими механізмами, наприклад, ківшом екскаватора.

Вбудовані у техніку системи, такі як камери 360 виду, попереджувальні сигнали, радарне спостереження за потенційними перешкодами є способами підвищення рівню безпеки та кращого контролю за ситуацією в потенційно небезпечних умовах дорожніх робіт.

Розглянемо детальніше кожну з цих превентивних мір для уникнення травм під час роботи.

Система відеоконтролю

У всіх машин є сліпі зони, де видимість обмежена через будову кузова, вантаж або причеп. Під час розворотів чи просто руху, ці сліпі зони можуть бути значною небезпекою для всіх хто пересікає напрям руху техніки, що значно зменшує можливість безпечного керування.

Хоча дзеркала та направлені камери є корисними, вони не вирішують цю проблему повністю. Поки водій буде перемикати увагу між різними дзеркалами та камерами, машина, продовжуючи рухатися, здатна поранити когось.

Але система панорамних камер може вирішити цю проблему. Вона спеціально змодельована для того, щоб викривати всі потенційні сліпі зони та надавати водію повну картинку у реальному часі, завдяки чому він може своєчасно відреагувати на виниклу ситуацію.

Попереджувальні сигнали

Сліпі зони при керуванні спеціалізованою технікою є великою проблемою, що є причиною майже третини смертей на місці проведення робіт.

Сигнали попередження та ввімкнення заднього ходу є ефективними, бо швидко попереджають працівників та пішоходів про можливу небезпеку.

Радарне відстеження перешкод

При роботах у складних погодних умовах (туман, сніг, дощ, темрява тощо) здатність водія розгледіти людей недалеко від своєї машини природньо зменшується. Радарне спостереження здатне допомогти вчасно помітити рухомі і нерухомі об’єкти на дорозі та запобігти аварії, попереджаючи водія аудіо та візуальними сигналами у кабіні.

Відеореєстратори

Відеореєстратори також відіграють важливу роль в убезпеченні дорожніх робіт, бо надають безпосередній запис події, що допомагає з’ясувати правду та захистити інтереси як водія, так і потенційно постраждалих.

Інциденти, пов’язані з будівельно-ремонтною технікою можуть бути дуже затяжними та призводити до великих фінансових збитків. Саме тому компанія «Вайт» намагається діяти превентивно та убезпечити техніку, на якій ми як самі виконуємо дорожні роботи, так і здаємо її в оренду. Така система безпеки дозволяє максимально зменшити шанс негативних наслідків та отримати чіткий запис подій.