5 фактів про бетон

Ви точно застосовуєте його на будівельному майданчику і скоріш за все читаєте це в або поряд з будівлею, що зведена, принаймні частково, з бетону.

Сьогодні пропонуємо зрозуміти цей матеріал трохи краще.

Кількість бетону

Після води, це мабуть найпопулярніший матеріал. Щороку виробляють 10 мільярдів тон бетону, це десь по 3 тони на людину.

~2600 років надійності

Приблизно стільки років тому давні римляни почали використовувати суміш з вулканічного попелу, вапна і морської води для будівництва.

Тоді інженери зрозуміли наскільки цей матеріал надійний і міцний. І знайшли багато застосувань – від портів до римського Пантеону, що зведений тільки з бетону, без будь-яких армуючих конструкцій. І досі стоїть – вдале будівництво!

Бетон і Друга світова війна

Бетонні “звукові дзеркала” використовувалися на початку Другої світової війни для раннього попередження про наближення літаків. За допомогою мережі звукових відбивачів, побудованих уздовж англійського узбережжя, британці могли виявляти звук наближення німецьких літаків.

Увігнуті бетонні конструкції допомагали визначити траєкторію польоту, завдяки чому вдавалося краще підготуватися до нальоту.

Велика китайська гребля

Гребля “Три ущелини” на китайській річці Янцзи заввишки 185 метрів і завдовжки 2 309 метрів є найбільшою у світі. Її будівництво тривало 17 років з 1994 по 2006 рік і коштувало 37 мільярдів доларів США. Робітники використали близько 21 мільйона кубічних метрів бетону. Це і досі світовий рекорд.

Гідроелектростанція може генерувати 22 500 МВт.

Томас Едісон

Він винайшов і запатентував не тільки лампочку, але і ще 49 технологій чи виробів пов’язаних з бетоном.

Серед них обладнання для обробки цементу, гідроізоляційна цементна фарба і форма для монолітного будівництва.

Крім того, він створив Edison Portland Cement Company коли оцінив кількість піщаних відходів на своїй гірничо-збагачувальній фабриці. І почав продавати дрібний пісок для виробництва бетону.

Бетон – потрібний і популярний матеріал, що стане в нагоді в майже будь-якому проєкті. І тому він має довгу і цікаву історію.

А ми готові подбати, щоб історія вашого будівництва була спокійною і з гарним кінцем. Якщо вам потрібна будівельна техніка – зокрема, цементовози (бо без цементу не буде і бетону) звертайтеся будь ласка до компанії «Вайт» через контактну форму на сайті або за вказаними номерами телефонів. І ми подбаємо про деталі.

Джерело інформації – сайт https://www.constructconnect.com