5 тенденцій розвитку будівельної техніки
В умовах воєнного часу всі ми, в тому числі будівельна галузь, маємо швидко адаптуватися до умов і придумувати рішення.
Це – необхідність і наш вклад у те, щоб економіка України працювала максимально можливо. Щоб розвиватися і розбудовувати державу у довготривалій перспективі, варто розуміти, які є всесвітні тенденції.
Пропонуємо розглянути як буде розвиватися будівництво і пов’язані технології на думку Асоціації виробників обладнання (Association of Equipment Manufacturers (AEM)).
- Пошук альтернатив нафті і газу
Найперше і найголовніше. У наступні роки контроль над викидами у атмосферу буде посилено, тому вже зараз у США активно розробляють альтернативні джерела енергії і двигуни.
Для компаній будівельної галузі раціонально почекати розвитку найкращих джерел альтернативної енергії, навколо яких буде створена інфраструктура і тоді закуповувати відповідну техніку, вважають у АЕМ.
Якими будуть ці джерела – водневими, біопаливними чи якимось ще, поки сказати важко. Зараз основний акцент на електриці, бо в США вже достатньо розповсюджені зарядні станції.
- Бум виробництва відновлюваної енергії
“Центр кліматичних та енергетичних рішень стверджує, що відновлювана енергетика є найбільш швидкозростаючим джерелом енергії в США, збільшившись на 42% з 2010 по 2020 рік”, – пише AEM. “Крім того, дані Управління енергетичної інформації США показують, що на поновлювані джерела енергії зараз припадає приблизно 12% споживання енергії в США”.
Великі корпорації продовжують інвестувати у відновлювані джерела енергії, такі як біопаливо, енергія сонця та вітру, а будівельні компанії і великі підрядники беруть на себе зобов’язання щодо нульового впливу на навколишнє середовище нових будівель та інфраструктури.
“Будівельні компанії будуть відігравати вирішальну роль у загальнонаціональній енергетичній трансформації”, – йдеться в доповіді AEM. “Окрім вжиття заходів щодо зниження власних викидів парникових газів, будівельні компанії будуватимуть життєво важливу інфраструктуру, необхідну для того, щоб допомогти відновлюваним джерелам енергії зайняти значно більшу частку в загальному енергоспоживанні протягом наступних 10 років”.
- Електрифікація малої техніки
Прийняті у США закони щодо зменшення викидів вуглецю до 2030 року особливо вплинуть на розвиток електричних моделей міні-навантажувачів, невеликих екскаваторів й іншої техніки, з якої почати електрифікацію простіше.
- Оптимізація будівельних майданчиків
Гарний інтернет і підключення до хмарних систем будуть все доступнішими у наступні 10 років.
Це дасть можливість відстежувати всі робочі процеси у реальному часі і організовувати їх найефетивніше.
- Більша автономність техніки
Від вже відомих наробок, як автоматичний контроль ухилу у грейдера, до новіших, наприклад робота-в’язальника арматури.
На будмайданчиках буде все більше техніки для виконання монотонної і особливо небезпечної роботи без втручання людини.
Це – спосіб вирішити ще одну проблему що є у США – недостатня кількість будівельників. З автоматизацією техніки, з одного боку, на будмайданчику будуть задіяні менше людей, але з іншого, їм треба буде опанувати нові специфічні навички управління такими машинами.
Отже, з точки зору АЕМ, основним напрямком розвитку самого будівництва і техніки будуть електрифікація і автоматизація. Це безпосередньо змінить самі будівельні майданчики і процеси на них.
Те, що буде нове у будівельному бізнесі – розглянемо у наступній статті.
Ми, компанія «Вайт», слідкуємо за напрямком розвитку нашої галузі і прагнемо впроваджувати гарні рішення у роботі. Тому якщо вам потрібно виконати будівельні роботи, демонтаж, або орендувати техніку – будь ласка, пишіть нам через форму на сайті або телефонуйте за вказаними номерами телефонів. Менеджери підберуть найкращий варіант для вашої ситуації.
Інформація про дослідження взята с сайту forconstructionpros.com