6 способів ремонту вибоїн

Вибоїни, на жаль, часто трапляються на дорогах України після холодного сезону. Тому ремонтні роботи проводять кожен рік.

Варіантів як саме лагодити покриття чимало. Розглянемо сьогодні їх переваги і недоліки.

  1. Насипати й ущільнити

Почнемо з найпростішого – для такого ремонту треба тільки заповнити яму матеріалом і проїхатися на якійсь важкій техніці для ущільнення. З переваг – простота і дешевина.

Але це найменш ефективний спосіб ремонту. Залежно від величини ями і погоди латка почне швидко руйнується.

  1. Покращене ущільнення

Розповсюджений метод. Для такого ремонту дороги вибоїни очищують й вирівнюють їхні краї так, щоб яма була оточена нормальним асфальтом. Після чого засипають матеріал й ущільнюють поверхню. Це найпопулярніший варіант ремонту вибоїн, оскільки він дає кращі за інші прості рішення результати.

Але опція не буде вдалою для дороги з багатьма ямами, де краще було б провести масштабне його відновлення.

  1. Ремонт з герметизацією шва.

Алгоритм дій ідентичний попередньому варіанту, але наприкінці шов між старим і новим асфальтом покривають спеціальним розчином. Зверху присипають піском, щоб не псувати колеса машин.

Оскільки так вода менше потрапляє у дорожнє покриття, дорога довше залишається цілою.

  1. Повна заміна верхнього шару

Доречний вибір при сильному пошкодженні дороги. Якщо ям багато, то навіть якісний ямковий ремонт не допоможе надовго.

Надійнішим, хоча і важчим варіантом буде повністю зняти пошкоджений шар і замінити його. Щоб зекономити, можна додати до нової асфальтової суміші перероблене старе покриття.

  1. Ремонт холодними сумішами

Асфальт пошарово розподіляють і трамбують. Перевага методу – швидкість робіт, оскільки можна ущільнювати покриття одразу після нанесення шару.

  1. Ремонт гарячими сумішами

В цьому випадку асфальт перед розподілом нагрівають. Таке покриття довше не тріскається і краще заповнює всі щілини ями.

Варіантів ямкового ремонту багато, як і доріг яким він потрібен. Ми не один рік відновлюємо і будуємо дороги, а тому можемо як виконати те, що замовите ви, так і підібрати варіант самостійно. Автопарк компанії «Вайт» має всю необхідну техніку для роботи з дорожнім покриттям – від котків до гудронаторів й асфальтоукладачів. Якщо вам потрібен ямковий ремонт чи заміна дорожнього покриття – будь ласка, пишіть нам через форму на сайті або телефонуйте на вказані номери.