Асфальтоукладач: принципи роботи та використання
Дорога складна за устроєм, для її побудови необхідно багато різноманітної техніки, що працює на кожному з багатьох етапів її формування.
Одним із фінальних кроків устрою дороги є вкладання асфальту (чи асфальтобетону), для якого і використовується асфальтоукладач.
Це дуже відповідальний процес, від якого залежить якість покриття та строк його служби.
Для того, щоб дорога довго була в належному стані, необхідно щоб:
- Суміш була однорідною
- Температура відповідала рівню, що встановлений нормативами
- Шар асфальту був рівномірний за товщиною та щільністю
- Боки шару рівні
Аби це все було виконано, необхідно правильно вибрати метод укладання та слідкувати за станом спецтехніки.
Що таке асфальтоукладач?
З назви очевидно, що це – спецтехніка для укладання верхніх шарів дорожнього покриття. Основною задачею є укладання гарячого асфальту так, щоб шар міг витримати подальше вирівнювання та ущільнення.
За 89 років, які існує ця техніка, її влаштування та принципи роботи сильно не змінилися. Асфальтоукладачі були винайдені у 1932 році компанією Barber Greene.
Типи асфальтоукладачів
Всі асфальтоукладачі можна поділити за типом переміщення:
- Причепні працюють тільки будучи приєднаними до самоскидів. Це найпростіша конструкція та спосіб укладання асфальту, але основним недоліком є стики. Вони виникають через поступове зменшення температури асфальту, коли вже більш холодний асфальт продовжують новою порцією гарячого. Через це дорожнє покриття швидше руйнується, ніж при відсутності подібних стиків.
- Полупричепні асфальтоукладачі є нависною технікою, що приєднують до грейдерів чи тракторів. Їх ефективність вище, ніж у причепних, але проблема виникнення стиків при їх використанні присутня.
- Самохідні працюють безперервно, завдяки чому мають високу ефективність укладання та гарну якість полотна.
Тепер розглянемо як влаштований асфальтоукладач та його частини.
За типом ходової частини розрізняють плазунові та колісні асфальтоукладачі.
Плазунова техніка здатна укладати дуже широке полотно та виконувати великі об’єми робіт, тому використовується на великих об’єктах – трасах, аеродромах.
Колісні асфальтоукладачі мають меншу ширину укладання полотна, їх легше переміщувати, тому таку техніку часто використовують при виконанні дорожніх робіт у містах.
В передній частині асфальтоукладача розташований бункер, що приймає матеріал. На великих машинах застосовують конвеєр-перевантажувач; він виключає коливання швидкості руху при підході і відході самоскидів. Для стабільності процесу При укладенні асфальту за американською технологією може застосовуватися перевантажувач суміші.
З нього матеріал в бункер асфальтоукладача подається за допомогою поворотного конвеєра. Також можливий варіант, коли суміш з самоскида висипається на дорогу поздовжнім валиком, а потім за допомогою підбирача піднімається в бункер. Щоб ширина бункера не перешкоджала перевезенню, асфальтоукладачі часто роблять з розкладними бортами.
Далі суміш за допомогою скребкових або пластинчастих живильників подається в шнекову камеру. Там вона двома шнеками – правим і лівим – рівномірно розподіляється по ширині укладання. Швидкість і напрямок обертання шнеків можна змінювати. Це дозволяє не тільки регулювати подачу, але і перемішувати суміш, робити її більш однорідною.
Слід зазначити, що назва «шнековая камера» дещо умовний. Насправді це короб, у якого замість днища – дорога. А шнеки працюють безпосередньо в призмі асфальтової суміші, насипаної живильниками: рівномірно її розподіляють по ширині укладання.
Асфальтоукладач – техніка, що відповідає за ефективне виконання одного з фінальних етапів створення дорожнього полотна. Якщо вам необхідно орендувати асфальтоукладач або отримати консультацію стосовно наших інших машин – будь ласка звертайтеся до менеджерів через форму на сайті або за вказаним номер телефона. Компанія «Вайт» докладає всіх зусиль щоб клієнти отримали необхідні послуги та були задоволені результатом.