Асфальтова крихта та її використання

Вторинний матеріал, що можна дешево застосувати у багатьох випадках. Розглянемо що це таке та де стане в нагоді.

Склад та походження

Переважно асфальтову крихту отримують завдяки холодному фрезеруванню верхнього шару дороги – для чого застосовують спеціальну машину. Оскільки ці роботи є першим етапом ремонту чи заміни покриття, потенційно продаж матеріалу може частково компенсувати витрати.

Крихта буває:

  • Крупнозерниста
  • Дрібнозерниста
  • Піщана

Це залежить від типу асфальтової суміші, з якої вона виготовлена.

Уламки асфальту, що демонтували бульдозером чи іншою технікою можна механічно перетворити на крихту. Але при цьому матеріал додатково просіюють, щоб він був однорідним.

Застосування

Асфальтова крихта – недорогий матеріал, з яким просто працювати. Тому її використовують багато і по-різному.

Двома найголовнішими її призначеннями є виготовлення холодних та гарячих асфальтобетонних сумішей.

Холодне є простим варіантом для поточного ремонту дороги, коли потрібно вирівняти її поверхню.

Гаряче, в свою чергу, є трохи технологічно складнішим (бо суміш треба нагрівати), але так відсоток асфальтової крихти у суміші може бути до 60% (порівняно з 25% у холодному). Це здешевлює її.

Якщо потрібно облаштувати невеликі, другорядні дороги – це гарний варіант. Для асфальтової крихти не треба ретельно готувати поверхню майбутнього полотна, вона стійка до зміни погоди. Але не витримує великих навантажень та зношення, тому це не універсальний варіант.

Вимощення з асфальтової крихти дешевше за бетон, а робити його легше. Гарно підходить для технічних приміщень – складу чи гаражу.

При облаштуванні спортивних майданчиків її також застосовують часто, як дешевий та надійний варіант.

Отже, асфальтова крихта – вторинний продукт фрезерування дороги, який можна застосовувати як у ремонті покриття, так і у будівництві. У нашому автопарку є фрези, які допоможуть у ремонті дорозі, похідною якого є цей матеріал. Тому якщо у Вас виникли питання – будь ласка, звертайтеся до нас через форму на сайті або за вказаними номерами телефону.