БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНА МАШИНА: ЩО ТАКЕ І ЯК ВИКОРИСТОВУЄТЬСЯ ГРЕЙДЕР

Грейдер – це одна з основних машин, що використовуються для побудування доріг. Він використовується для пошарового відділення ґрунту та його переміщення. Грейдер є землерийно-транспортною технікою, що має багато варіантів використання.

Де і навіщо використовують грейдер

Ця техніка є вкрай необхідною, бо завдяки грейдеру можна швидко виконати багато завдань. Головним завданням грейдера є пошарова розробка ґрунтів та їх переміщення на відстань до 100 метрів. Грейдерами розплановують та профілюють поверхні та відкосів, пошарово вирівнюють ґрунт.

Окрім цього грейдер стає в нагоді при створенні узбіч, насипів, чищенні територій від снігу та будівельних матеріалів. Техніка допомагає значно пришвидшити хід дорожніх робіт, виконавши необхідні задачі за невеликий час з мінімальними витратами палива.

Окрім цього, грейдери мають багато способів використання. Їх застосовують в іригаційному, меліоративному та гідротехнічному будівництві, сільському та лісному господарствах, комунальній сфері.

Також грейдери використовують не тільки при побудові доріг, але і під час їх ремонту. Очистка доріг, профілювання та планування ґрунтових та щебневих доріг – грейдер стане у нагоді й у цих випадках.

Принцип роботи грейдера

Нижня кромка ножа грейдерного відвалу заглиблюється у шар ґрунту чи іншого дорожного покриття на потрібну глибину. Ніж керується панеллю управління що знаходиться у кабіні машини. Відвал можна обертати в будь-якому необхідному напрямку. Швидкість руху грейдера складає до 10 км/год, а при переміщенні – до 30 км/год.

Найефективніше використовувати грейдер при ділянках для обробки більших за 500 метрів, бо на коротших відстанях його ефективність зменшується через постійні розвороти та необхідність переміщення робочої частини.

Грейдери розрізняють за способом пересування:

  • Автогрейдер – це самохідний пневмоколісний грейдер. Найсучасніший та найзручніший вид, для управління ним потрібна лише одна людина.
  • Причіпний грейдер – з’єднується зі спеціальним трактором-тягачем. Для управління ним необхідно дві людини, водій трактора та водій грейдера, тому він менш ефективний та швидкий.
  • Полупричіпний грейдер – схожий за конструкцією на причіпний, але замість передньой осі з дишлом він приєднується до трактора шворінем.

Та за масою:

  • Легкі – до 9 тон. Глибина різання до 20 см. Основна задача – профілювання ґрунтових доріг, усунення виниклих колій та надання правильного профілю поверхні ґрунту.
  • Середні – до 13 тон. Глибина різання до 25 см. Окрім функцій легкого грейдера здатен розрівнювати пісок, гравій та щебінь при влаштуванні основи дороги. Також таким грейдером можна влаштовувати насипи та узбіччя.
  • Важкі – до 19 тон. Глибина різання до 50 см. Застосовується для земляних робіт у важких умовах (влаштування узбіч на важких ґрунтах, влаштування корита під основу дороги, земляні роботи по розширенню проїзної частини), а також при великому об’єму робіт.

Оскільки грейдер є багатофункціональною машиною, ми пропонуємо його послуги нашим клієнтам. Використовуючи грейдер, ви можете значно прискорити виконання дорожних робіт, тому залишайте заявку у формі, ми відповімо на запитання щодо цієї та іншої техніки.