Бетон на Марсі

Бетон дуже важливий для розвитку країн та цивілізацій. Ще давні єгиптяни та римляни мали свої рецепти цього будівельного матеріалу.

Зараз щороку виробляють понад 2 мільярди тон бетону. Передбачують, що до 2050 цей показник збільшиться вчетверо.

Тож якщо (або коли) людство почне освоювати Марс, для будівництва інфраструктури безперечно буде потрібний бетон. Але на червоній планеті немає води.

Дослідники з Північно-Західого університету (США) пропонують цікаве рішення: замінити воду у суміші на розігріту до 240 градусів Цельсію сірку.

На Марсі до 17% всієї планети – сірка, тому вчені вважають що правильне використання речовини є ключем до будівельного буму.

Дослідження сірки як основи бетону вже проводили у 1970-х роках для будівництва баз на Місяці. Однак ця речовина не перетворюється на рідину у вакуумі. На Марсі з цим проблем не має бути, оскільки він має атмосферу достатньої щільності для виготовлення такого бетону.

Ще один плюс такого бетону – можливість багаторазового використання. Якщо вже створений блок з сірчастого бетону розігріти так, щоб сірка знову стала рідкою, то матеріал знову стане пластичним. Відповідно, створені колись блоки можна використовувати дуже довго.

Звісно, підкорення Марсу – поки що абстрактна мрія, але цікаво дізнатися про нові дослідження матеріалознавства і космічний розвиток будівельних матеріалів. Ми, компанія «Вайт», працюємо з земним бетоном в умовах нашої планети – і раді допомогти вам з будівельними роботами чи надати в оренду будівельну техніку. Тож заповнюйте форму на сайті або телефонуйте за вказаними номерами телефонів, і ми разом підберемо слушне рішення.

Стаття створена на основі https://www.fastcompany.com/3055172/why-martian-concrete-might-be-the-best-building-material-in-the-solar-system