Бетонування взимку: особливості процесу

Будь-які роботи у холодну пору року проводити важче. Зазвичай у цей сезон припиняють будівництво.

Але це не обов’язково робити, бетонування можливе навіть при низьких температурах. Розглянемо особливості цього процесу.

Головна проблема

Низька (чи взагалі мінусова) температура не дає суміші нормально застигнути. Вода, що э у бетоні, замерзає, через що порушується процес утворення міцної суміші. Тому при зимовому бетонуванні головною задачею є створення умов для нормального застигання бетону. А для цього треба підтримувати температуру, вищу за 5 градусів за Цельсієм.

Небезпечним для майбутньої конструкції є замерзання та розширення замерзлої води у суміші, бо чим раніше вона застигне, тим менше шансів у бетону достигнути необхідної міцності. У найгіршому випадку такий бетон взагалі може триматися лише при низьких температурах через утворення льоду у суміші, а при потеплінні руйнуватися.

Існують такі способи цього запобігти:

  • Використання спеціальних домішок
  • Накриття суміші плівкою ПВХ або іншими утеплювачами
  • Електричний або інфрачервоний прогрів бетону
  • Спорудження тимчасового павільйону навколо ділянки будівництва з прогрівом тепловими пушками

Вигідним є використання домішок, бо це дешевше за інші варіанти. Звісно, набір міцності бетону повільніший, ніж за нормальних температур достигання, але в цілому такий бетон нічим не гірший.

Інші методи можна застосувати як окремо, так і разом з домішками. Це прискорить процес.

Прогрів місця завантаження та відвантаження бетону, опалубки, накриття вже залитої суміші утеплювачами – чим вище буде температура на усіх етапах процесу, тим краще. Важливо стежити, щоб суміш не замерзла. Опалубка має бути очищена від снігу та криги.

Прогрівання бетону є недешевим, але ефективним методом. Тому його можна застосовувати за потреби, але це може збільшити витрати на будівництво.  

Є декілька варіантів:

  • Електродний
  • Контактний
  • Інфрачервоний
  • Індукційний

Бетонування взимку можливе, хоча і потребує більшої уваги та часу. Тому, якщо вам потрібен бетон чи будівельна техніка – будь ласка, звертайтеся до нас. Наші менеджери допоможуть з’ясувати деталі.