Будівельна техніка на електродвигунах: плюси та мінуси

Війна у країні та зростання цін на паливо спонукають відмовлятися від бензину.

І хоча важка електротехніка для нас все ще справа майбутнього, спробуємо розглянути її переваги та недоліки. Бо це може прийти швидше ніж ми думаємо.

Переваги

Менше викидів. Електродвигуни сприяють меншому забрудненню навколишнього середовища, не залежать від палива. Окрім цього така будівельна техніка (тобто повністю електричні машини) можуть в майбутньому заощадити гроші будівельним компаніям, даючи їм право на податкові пільги.

Менше шуму. Шумове забруднення – одна з основних проблем на будівельному майданчику.  Електродвигуни тихіші за дизельні чи бензинові аналоги, завдяки чому можна працювати у декілька змін та у навіть щільно забудованих районах.

Менше витрат на технічне обслуговування. Двигуни внутрішнього згоряння мають багато рухомих частин, що зношуються. Електродвигуни мають менше подібних деталей, тому менше ламаються. І огляди можна робити не так часто.

Недоліки

Нерозвинена інфраструктура. Наші умови ще не пристосовані до електротехніки, а тому підзарядка буде складністю. Облаштування інфраструктури та забезпечення умов праці такої техніки на майданчику може стати великою витратою для компанії.

Тривалий час перезаряджання. Акумулятори у важкій будівельній техніці потребують багато часу для перезарядки. Це можна нівелювати заміною зношених батарей на нові, але для цього треба мати таку можливість. Конструкція машини, у якій можна міняти батареї буде дорожчою ніж без варіанта заміни. І доведеться вбачати витрати на замінні батареї.

Висока вартість. Для того, щоб бути, електрична виробнича компанія є новою категорією товарів і там буде більше, ніж carry bigger price tags than traditional diesel counterparts. Усього більше, на ринку на цей тип машини є дрібниць, що тільки на дизель-налагоджений виробничий лад є, що вартість для repairs є, наскільки йти до того, щоб бути високою і буде бути обмежені можливості для будівництва використовуваних. Цей negative буде тільки вплив перших adopters, however, as prices eventually drop and number of repair centers/used dealerships will grow in the future.

Високі ціни. Будівельна техніка і так недешева, а з електродвигунами є новою галуззю розвитку цього напряму машинобудівництва. Тому все коштує дорожче – і нові машини, і ремонт, і деталі. Але цей мінус з часом зійде на нівець – коли електротехніка стане популярнішою та виросте ринок збуту.

Отже, будівельна електротехніка – нова та перспективна альтернативна звичним бензиново-дизельним варіантам. Як і для будь-якої новини, необхідний час для налагодження супутних процесів ремонту та роботи, але це природньо для нового.