Чим гарний прорезинений асфальт

Чому з кожним роком у Америці все більше доріг з цього матеріалу?

Розглянемо, які ще він має переваги і чому набирає популярність.

Особливістю прорезиненого асфальту є резинова крихта у складі. Вона і забезпечує додаткові цікаві властивості.

Її додають до суміші вже на будівельному майданчику. Процес будівництва дороги має певні складнощі, бо треба дотримуватися температурного режиму, правильно розподіляти суміш. Але це вигідно, бо потім ще багато років не треба перейматися ремонтом ділянки.

Розробки прорезиненого асфальту почали у США ще у 50-ті рокі минулого сторіччя. Матеріал набув там популярності у 90-ті роки, і з тих пір Флорида, Аризона і Техас активно використовують його у дорожньому будівництві, бо прорезинений асфальт:

  • Має великий строк експлуатації – спостереження у цих штатах довели, що порівняно зі звичайним асфальтом покриття з прорезиненого довше тримається у гарному стані та менше тріскається.
  • Дешевший – для дороги з такого покриття треба менше матеріалів, шар асфальту можна робити тоншим ніж при використанні звичайного. При цьому, вона ще і рідше потребує ремонту.
  • Екологічніший – вторинне використання покришок є гарним варіантом їх переробки, бо кожен рік у світі викидають 17 мільйонів тон цього виду сміття. Тому це гарний варіант утилізації

Краще пригнічує шум – про це далі.

Прорезинений асфальт і шум на дорозі

Звукове забруднення – проблема, особливо для мешканців будинків біля великих магістралей. Тому будь-які варіанти зменшення рівня шуму важливі. Тим паче, коли це не потребує додаткового проєктування – просто завдяки властивостям матеріалу дороги.

Прорезинений асфальт просто поглинає частину звуків через особливості структури. Він зменшує рівень шуму на 4 децибели.

Прорезинений асфальт – перспективний матеріал будівництва доріг. Ми цікавимося інноваціями нашої сфери, тому маємо великий і постійно оновлюваний автопарк. Якщо вам потрібна техніка для дорожнього будівництва, або інший проєктів – будь ласка, звертайтеся до наших менеджерів за номерами телефонів або через контактну форму. Вони допоможуть підібрати гарний варіант.