Демонтаж мостів: види та особливості

Мости – складні конструкції, побудова яких потребує глибоких знань та майстерності. Але з часом в них стікає строк експлуатації, тому мости потребують заміни, особливо беручи до уваги, що міст – небезпечне спорудження. За його станом та необхідністю реконструкції важливо ретельно стежити, бо будь-яка необачність у цих питаннях може призвести до великих втрат.

Оскільки міст постійно знаходиться під впливом зовнішнього середовища, він поступово втрачає надійність конструкції що може призвести до аварійної ситуації.

Три способи демонтажу мостів

Залежно від сукупності таких чинників як матеріал мосту, розміри, особливості конструкції будівельники обирають спосіб демонтажу. Ще однією групою важливих  факторів є умови, в яких знаходиться об’єкт: транспортні умови, наявність об’їзду, стан мосту.

Основними способами демонтажу є:

  • Технічний
  • Механічний
  • Підривний

Технічний розбір мосту на елементи можливий лише під час демонтажу мосту збірного типу. Якщо міст монолітний, рух по ньому повністю припинений та небезпечну ділянку можна відгородити, використовується підривний метод. В інших випадках застосовується механізований спосіб демонтажу, де використовуються спеціальні інструменти та важка техніка.

Особливості демонтажу мостів різних видів

Для демонтажу сталевих мостів необхідні допоміжні опори і будівельні риштовання, а сам міст розбирається на великі частини. Залучається різна техніка: підйомні крани, домкратні і такелажні системи, самохідні модульні візки тощо.

У порівнянні зі сталевими конструкціями демонтувати дерев’яні мости набагато простіше. Найчастіше тримкість конструкцій з дерева невелика, тому такий міст можна просто розібрати, чи використавши канатну лебідку. Однак дерев’яні мости сьогодні практично не будують, так як термін їх служби складає всього 10-15 років. Тому найчастіше дерев’яні мости використовуються тільки як тимчасові споруди.

Демонтаж тимчасових мостів здійснюється за три дні. Така конструкція дуже легко збирається і розбирається, а після демонтажу може бути знову зібрана в новому місці. Тимчасові мости застосовуються для реконструкції основних мостів, також вони зручні для доставки будівельного матеріалу до об’єкта.

Якщо міст перекинуть через водойму, то демонтаж повинен проводитися дуже акуратно, щоб виключити потрапляння будівельних відходів в воду. Тому подібні демонтажні роботи зазвичай проводяться за допомогою алмазного різання, при якому практично немає пилу і будівельного сміття. Крім того, алмазне різання чудово виконує демонтаж монолітних, бетонних і залізобетонних конструкцій.

Дуже легко демонтуються понтонні або так звані плавучі мости. Вони зазвичай встановлюються в якості тимчасової переправи через водойму. Конструкція понтонних мостів складається з секцій, тому її легко збирати і розбирати. Демонтаж секцій по воді або суші проводять методом буксирування.

Після демонтажу частина будівельних відходів може бути перероблена і використана в якості вторинного будівельної сировини.

Написано з використанням матеріалу сайту demontazh.su