Гладковальцовий чи кулачковий коток: який обрати?

Обираючи коток, важливо визначити, який найкраще підходить для робіт. Це залежить від об’єму та характеру робіт, типу ґрунту, що треба бутинувати. Розглянемо переваги кожного з типів.

Гладковальцові котки

Вони вібрують та рівномірно «діють» на ґрунт. Це – найпопулярніший вид цієї техніки, бо вони ефективні у більшості випадків. Існує дві моделі котків:

  • Одновальцові обладнані одним барабаном попереду. Завдяки цьому, встановлені ззаду шини забезпечують гарне зчеплення з дорогою.
  • Двовальцові – двома, один спереду та ззаду. Через це вони мають гірше за попередню модель зчеплення з ґрунтом.

Кулачкові котки

Завдяки виступам на поверхні, вони гарно ущільнюють пухкі поверхні. Їх використовують на ґрунтах.

Тож який тип обрати?

Специфіка робіт

Гладковальцові котки підходять для будівельних та дорожніх робіт. Одновальцові гарно утрамбовують гравій, асфальт та щільні ґрунти. Тому вони гарно підходять для підготовки основи під дорогу чи фундамент.

Двовальцові зазвичай використовують для ущільнення асфальту та інших будівельних матеріалів. Найефективніша така техніка при будівництві доріжок, паркових ділянок.

Кулачковий необхідний якщо потрібно утрамбувати пухкий ґрунт.

Об’єм та особливості робіт

Врахувавши всі характеристики робіт, можна пришвидшити їх та заощадити. Якщо вам необхідно, наприклад, побудувати дорогу на твердих породах – гладковальцевий коток гарно з цим впорається.

Його одновальцева модифікація стане у нагоді при трамбуванні ґрунту для невеликого проєкту, тротуару чи в’їзду.

А якщо необхідно утрамбувати траншеї у малому просторі (між будівель, можливо), краще обрати кулачковий коток – він маневрений.

 Тип ґрунту

Від особливостей ґрунту залежить багато факторів будівництва – а оскільки трамбування є одним із перших його етапів, то і він теж.

Тут все просто. Щільний ґрунт – гладковальцевий коток чудово з ним впорається. Пухкий – краще обрати кулачковий, про всяк випадок.

Для більшості будівельних та дорожніх робіт підходять гладковальцеві котки, але якщо у вас виникли сумніви – будь ласка, звертайтеся до наших менеджерів через форму на сайті або за вказаними номерами телефону, вони допоможуть обрати найкращий варіант.