Грейдер чи бульдозер: що краще саме для вас

І бульдозер, і грейдер використовують при будівництві доріг та земляних роботах. Вони схожі за принципами роботи. Але тим не менш, це дві різні машини. В чому полягає різниця між ними та в яких випадках що краще використовувати?

Спочатку розглянемо основні принципи роботи цих двох видів техніки.

Бульдозер

Основним призначенням бульдозера є переміщення ґрунту.

Для цього використовують плазуновий трактор, що має начіпне обладнання. Без бульдозера неможливі багато етапів будівних робіт, тому ця техніка зустрічається практично на всіх майданчиках.

Найпопулярнішими є бульдозери з гідравлічним приводом. Щити, що прикріплені до них, можуть бути обладнані поворотним чи неповоротним відвалом, розпушувачами чи косинцями.

Грейдер

Це – спецтехніка для рівномірного планування та профілювання ґрунту, снігу, піску тощо. На машині закріплений відвал з ножом, що є головним робочим інструментом. Він переміщується в різні сторони завдяки механічному чи гідравлічному управлінню.

Також грейдер може бути обладнаний спеціальними зубцями для усунення попереднього дорожнього покриття.

Відмінності між бульдозером та грейдером полягають у:

  • Основі. Бульдозер працює на плазуновій, а грейдер встановлюється на тягач
  • Взаємодії з ґрунтом. Бульдозер тільки переміщує матеріал, а грейдер – може його збирати чи вирівнювати.
  • Потужності. Бульдозери зазвичай значно потужніше, їх використовують для підготовки ділянки до подальших робіт.

Тому, якщо вам необхідно прибрати зайвий ґрунт чи інші матеріали з майданчику, швидко розчистити поверхню – бульдозер стане до нагоди. А за потреби вирівнювання поверхні, профілювання ґрунту – грейдер буде вдалим вибором.

В нашому автопарку наявні як бульдозери, так і грейдер. Тому звертайтеся за вказаними телефонами, або заповнюйте форму – наші менеджери допоможуть підібрати найкращий варіант.