Грейдер: історія

У будівництві, дорожньому ремонті, гірничодобувних роботах – грейдер зараз використовують багато де.

Машину придумали у ХІХ сторіччі, але сучасні моделі значно відрізняються від перших прототипів.

Розглянемо сьогодні їх розвиток.

Початок

Інформація щодо найпершого винаходу різна – за однією версією, його придумав у 1795 році Роберт Фултон, за іншою – Джозеф Адамс у 1885.

Збігаються факти про конструкцію – це металевий остов на чотирьох колесах, у який запрягали двійку коней або биків. Відвалом і кутом його нахилу керували вручну – важіль із сидінням оператора були у центрі повозки.

Попит на винахід виник у Америці другої половини ХІХ ст., коли там почали активно будувати дороги. Майже одночасно у різних штатах виникали будівельні компанії, що нерідко мали свої патенти на грейдери з особливостями конструкції.

Двигуни

На початку ХХ сторіччя грейдери вже тягнули трактори на парових двигунах.

А після Першої світової війни популярними стали двигуни внутрішнього згорання.

У 1920-х винаходять перші самохідні грейдери. Їх запускає у виробництво Russell Grader Manufacturing.

У 1928 році цю компанію викупила Caterpillar. І це наступний виток розвитку.

Дідусь грейдерів

Першою машиною що дуже схожа за принципом роботи на сучасні грейдери був Caterpillar Auto Patrol (пізніше перейменований у No. 9 Auto Patrol). Його винайшли у 1931 році.

Це перша модель на гумових шинах. Раніше використовували пластуни.

З часом Caterpillar впровадили коробку передач і гідравліку, а у 1935 році випустили модель на дизельному двигуні – No. 12 Auto Patrol.

У Радянському союзі у 30-х роках на основі розробок Caterpillar теж почали виготовляти грейдери.

Більше і потужніше

Після Другої світової будівництво і відбудова потребували потужної техніки  – тому попит на грейдери був чималий. Окрім того, їх почали використовувати у гірничодобувній галузі.

У 1960-х Caterpillar випустили першу велику модель – No 16 Motor Grader, вагою приблизно 21 т і з відвалом шириною 4,3 м.

Вже у 70-х їй на зміну прийшла модель 16G з гідравлічним управлінням і відвалом 4,9 м завширшки.

Сучасність

Грейдери, як і масштаби будівництва, збільшуються. А також вдосконалюється електроніка – сучасні моделі обладнані GPS-датчиками та іншими функціями для контролю відвалу і полегшення праці водія.

У нашому автопарку 5 грейдерів від 15,5 до 17 т. Вони підходять для більшості дорожніх і будівельних робіт. Тому якщо вам потрібна ця техніка – будь ласка, заповніть форму на сайті або телефонуйте за вказаними номерами телефону. І ми подбаємо про деталі.