Катки: особливості конструкції та види

Катки є спецтехнікою, що ущільнює асфальт, ґрунт чи інші матеріали. Їх використовують при будівництві доріг, облаштуванні тротуарів, об’єктів інфраструктури.  Але, як і будь-яка техніка, катки мають набір параметрів, що впливає на їх використання та результат. Від правильного вибору катка залежить якість роботи, а отже і довговічність покриття.

Конструкція катка

Це техніка, що переміщується по свіжому асфальту для його ущільнення. Вона має валець (чи декілька), які створені на металічних чи пневматичних шинах.

Хоча сьогодні все частіше катки облаштовані гідравлічним приводом, раніше всі вони були на механічних. Завдяки модернізації керування катком стало зручнішим.

Класифікації катків

Їх можна розрізняти за декількома критеріями. Розглянемо основні класифікації.

Катки бувають різними за способами переміщення, дією на покриття та масою.

За способами переміщення ці машини бувають:

  • Причіпні – не мають власного приводу
  • Напівпричіпні – під час переміщення тягачем маса на дорожнє покриття передається вальцями
  • Самохідні – найрозповсюдженіші, бо такими катками зручніше всього ущільнювати покриття
  • Ручні вібраційні – використовують при роботах на малих площах, при асфальтуванні дворів, провулків, доріжок тощо.

За типом дії на покриття можна виділити:

  • Статичні катки – ущільнення відбувається через вплив маси техніки на покриття. Але вони малоефективні, тому зараз використовуються мало де.
  • Вібраційні катки – популярніший варіант. Покриття ущільнюють завдяки як масі машини, так і вібраціям вальців. Це пришвидшує роботу.

За масою катки бувають легкі (до 4 т) та важкі (більше 4 т). Легкі катки зазвичай використовують для ремонту ям та вибоїн, облаштування автостоянок, тротуарів, пішохідних доріжок, дворів тощо.

А важкі застосовують при будівництві доріг, автомагістралей – там, де на покриття передбачається велике навантаження.

В нашому автопарку є 16 катків від 3 до 20 т, що можуть працювати як з асфальтом, так і з ґрунтом. Тому якщо вам потрібно орендувати каток – звертайтеся до наших менеджерів через форму нижче або за вказаними номерами телефонів, вони допоможуть з’ясувати подробиці.