Копання ставків

Ставок – гарний спосіб прикрасити ділянку. Залежно від розмірів та інших параметрів, у ньому можна купатися влітку, рибалити, або просто відпочивати біля водойми у спеку.

Якщо у вас є достатньо велика ділянка штучне озеро стане чудовою її прикрасою.

Але процес створення ставка непростий. Розглянемо сьогодні, які він має етапи і особливості.

Види ставків

Штучні водойми можна поділити на умовні категорії – за майбутніми функціями:

  • Для ландшафтного дизайну (суто декоративні)
  • Для купання
  • Для рибальства

Залежно від мети копання ставка залежить як кількість необхідної попередньої підготовки, так і документація.

Документи

Ми не будемо вдаватися у деталі, оскільки про ці питання краще цікавитися у спеціалістів. Але коротко – якщо ви є юридичним та фактичним власником ділянки, то маєте право викопати ставок.

Важливий фактор – цільове призначення землі. Якщо ділянка для особистого ведення сільського господарства, то процес простіший, ніж у там, де цільовим призначенням є житлова та суспільна забудова, все складніше.

У будь-якому випадку треба мати узгоджений проєкт майбутньої водойми, питання тільки у скількох інстанціях його треба затверджувати.

Факторів щодо надання дозволу достатньо багато – наприклад, чи проходять під місцем потенційного ставка комунікації, або чи не затопить він ділянки, що знаходяться нижче.

Етапи втілення

Від ідеї до результату роботи проходять так:

  1. Обговорення.

Спочатку варто сформулювати ідею, бачення майбутнього ставка, зрозуміти, наскільки для цього підходить конкретна ділянка.

  1. Проєктування

Далі проєктна організація має розробити для вас технічну документацію і план. З цими паперами вже можна буде йти до офіційних установ.

  1. Узгодження з інстанціями.
  2. Підготовка майданчику.

Якщо попередній етап пройшов вдало, починають підготовку до копання. Місце водойми розчищають, прибирають пні, кущі, дерева тощо.

  1. Копання.

Відповідно до форми і глибини, ми підберемо оптимальну техніку, щоб роботи пройшли швидко і легко.

  1. Укріплення дна водойми, пуск води.

Ставок – чудове доповнення будь-якої ділянки, його проєкт можна розробити саме для ваших потреб. А про роботи ми подбаємо – у автопарку фірми «Вайт» є гусеничні і колісні екскаватори, а також екскаватори-навантажувачі з різними об’ємами ківшів. Тому наші менеджери зможуть підібрати влучний варіант.

А для вивезення ґрунту є навантажувачі і самоскиди. Якщо вам потрібно викопати ставок – будь ласка, звертайтеся до нас через контактну форму на сайті або за номерами телефонів. Компанія «Вайт» подбає про всі етапи земельних робіт.