Бетон на Марсі

Бетон дуже важливий для розвитку країн та цивілізацій. Ще давні єгиптяни та римляни мали свої рецепти цього будівельного матеріалу. Зараз щороку виробляють понад 2 мільярди тон бетону. Передбачують, що до 2050 цей показник збільшиться вчетверо. Тож якщо (або коли) людство почне освоювати Марс, для будівництва інфраструктури безперечно буде потрібний бетон. Але на червоній планеті немає води. Дослідники з Північно-Західого університету (США) пропонують цікаве рішення: замінити воду у суміші на розігріту до 240 градусів Цельсію сірку. На Марсі до 17% всієї планети – сірка, тому вчені вважають що правильне використання речовини є ключем до будівельного буму. Дослідження сірки як основи бетону Читать дальше…

Вітаємо з Днем Європи

З цього року ми, українці, разом з громадянами інших країн Європейського Союзу святкуємо День Європи. Демократія, право, свобода – цінності, які зараз захищають наші воїни. Бо ми – незалежна та суверенна європейська країна. Дякуємо ЗСУ та нашим європейським партнерам. Всім, хто долучається до скорішої перемоги України!

День пам’яті та примирення

8 травня – день, коли ми з сумом згадуємо про жертв Другої світової війни. Про тих, хто загинув від через нацистський режим і тих, хто з ним боровся. Дякуємо всім хто поклав життя у тій війні. Пам’ятаємо про жертв Другої світової. Зараз наші захисники та захисниці знову борються з диктаторським режимом з імперськими амбіціями. Пам’ятаємо та перемагаємо.  

5 інноваційних бетонів

Будівельна галузь розвивається – і матеріали разом з нею. Це може сильно змінити наші проєкти і міста у майбутньому. Розглянемо 5 цікавих новинок з виробництва бетону, одного з основних матеріалів майже будь-якої будівлі. Гнучкий бетон Таке уявити непросто, але вчені з Університету Мічигану створили бетон що можна згинати. Для цього до звичної суміші додали кварцовий пісок і волокно полівінілового спирту. Матеріал вийшов у 500 разів гнучкіший за звичайний бетон, а також значно легший. Такий бетон буде особливо корисний у місцях з високою вологістю, оскільки менше кришиться, а отже і руйнується під впливом погоди. Екобетон Один із способів як зробити бетон Читать дальше…

З Днем Гумору!

Гумор і сміх – нарівні з любов’ю – основні складові здорового життя! З Днем Гумору, друзі! Нехай гумор допомогає у важких ситуаціях, і кожен день знаходиться привід пожартувати і голосно посміятися!

4 нові технології ремонту доріг

Техніка і способи ремонту покриття розвиваються – а значить нам варто відстежувати цей процес. Бо завдяки покращенню технологій дороги стають безпечнішими, енергоефективнішими та краще спланованими. Розглянемо інновації будівельної галузі. Інтернет речей (IoT) Це система об’єднаних мережею предметів (у даному випадку техніки), що полегшує контроль якості і скорочує час виконання робіт. Наприклад, так можна відстежувати постачання матеріалів: Датчики, встановлені на бортах вантажівок, автоматично визначать консистенцію і властивості сумішей Вони ж дозволяють вносити необхідні корективи під час транспортування матеріалу з заводу на будівельний майданчик. Великі масиви даних, зібрані з датчиків, надсилаються в хмару, де вони аналізуються на всіх транспортних засобах для подальшого Читать дальше…

Колеса чи гусениці: яку техніку обрати

Всю будівельну техніку можна поділити на дві категорії – колісна та гусенична. Як саме рухається машина впливає на швидкість й ефективність роботи. Але не можна однозначно сказати що краще: як колеса, так і гусениці мають переваги та недоліки. Переваги гусеничного ходу Найвагоміша причина обрати таку машину – рівномірніший, ніж у колісної техніки, розподіл ваги. Отже, так може пересуватися важче обладнання. Іншими плюсами є: Енергоефективність Менша деформація ґрунту Більша стабільність техніки – отже, кращі результати на непідготовлених, нерівних майданчиках Недоліки гусеничної техніки Однак, є і негативні сторони. Наприклад – вартість гусеничної техніки та її обслуговування. А також: Повільність – колісна техніка Читать дальше…

ChatGPT та будівництво: 4 питання штучному інтелектові

Штучний інтелект, а зокрема ChatGPT, набирає все більшої популярності в інтернеті. Коли наприкінці лютого його відкрили для користувачів з України, люди почали ставити йому все більше питань стосовно нашого контексту. Ми теж, не мудруючи, вирішили порозмовляти з ним стосовно будівельної галузі та розуміння ШІ її перспектив. Але зазначимо, що навчання ChatGPT завершили наприкінці 2021 – напочатку 2022 року, тому він не знає про повномасштабне вторгнення і не вся інформація є актуальною для наших нинішніх реалій. Добрий день. Які інноваційні технології у будівництві будуть набувати популярності у найближчі 5 років? Інноваційні технології в будівництві швидко розвиваються, і прогнозувати, які з них Читать дальше…

Вітаємо з 8 березня

Сьогодні – Міжнародний день боротьби за права жінок. За 160 років жінки пройшли великий шлях у здобутті прав та можливостей. Сьогодні українки продовжують боротьбу – захищають, рятують, лікують, працюють, волонтерять і підтримують державу. І кожна робить свій внесок у Перемогу. Дякуємо вам! Бажаємо реалізації у цікавих вам сферах, сил і наснаги у втіленні бажань!  

Техобслуговування бульдозера: 3 поради

Окрім заміни мастила і змащування рухомих частин є певні речі, що варто робити регулярно. Тоді бульдозер буде працювати ефективно і без небажаних сюрпризів. Розглянемо 3 моменти на які варто звернути увагу. Регулярно оглядайте ходову частину Зазвичай саме з нею виникає найбільше проблем, на які і доводиться витрачати найбільше грошей. Просто оглянути ходову перед початком зміни – це вже вклад у довговічність і надійність бульдозера. Увагу варто звернути на: Болти – що всі на місці і закріплені надійно Втулки – цілі Зубчасті колеса – без іржі Валики – чисті і надійно закріплені Перевіряйте плазуни Неправильно закріплені плазуни – занадто туго або Читать дальше…