Особливості конструкції тралового напівпричепу
Вантажі, що потребують перевезення, мають різні форми та розміри. Якщо вони є нестандартними – великогабаритними чи специфічними за формою або конструкцією, для їх транспортування можна використати низькорамний трал.
Трал – це спеціальний транспортний засіб, що має декілька осей – від двох до восьми, з пневматичною, гідравлічною або ресорною підвіскою, та частиною причепу, що полегшує вантаження.
Низькорамні трали можуть використовуватися на дорогах загального користування, бо вага вантажу розподіляється рівномірно на всі осі, завдяки чому не псується дорожнє полотно.
Середніми характеристиками тралу є:
- Габаритні розміри: ширина платформи 2,5-3 метри, довжина – до 13 метрів.
- Висота вантаження: від 50 до 95 см
- Вантажопідіймальність: до 110 тон
- Рама пряма
За вантажопідіймальністю трали діляться на:
Легкі – перевозять до 25 тон
Середні – від 25 до 45 тон
Важкі – від 45 до 110 тон
В нашому автопарку є два трали, що можуть перевозити вантажі вагою від 30 до 80 тон.
Якщо необхідно перевезти негабаритний вантаж, трал – оптимальний вибір, бо він не має кузова. Замість нього у тралу вантажні платформи, що дозволяють закріпити будь-що. Низькорамні трали часто використовують для перевезення великих місткостей та резервуарів, металевих конструкцій, промислового обладнання, військової техніки, будівельної чи дорожньої спецтехніки.
Часто краще і простіше орендувати трал, бо це набагато вигідніше, якщо потрібне разове перевезення. Не потрібно піклуватися про ремонт та утримання техніки, шукати водія, оформлювати документи.
Основними перевагами використання тралу для перевезення вантажу є:
- Не потрібні додаткові механізми для вантаження
- Збереження вантажу під час перевезення завдяки надійній системі фіксації
- Можливість перевезення вантажів нестандартної форми та розміру
- Трос до тралу має універсальний кріпильний пристрій, що підходить до тягачів усіх моделей.
Під час перевезення тралом необхідно притримуватися правил перевезення негабаритного вантажу. Окрім цього, перевезення спецтехніки чи інших об’єктів має проходити тільки після оформлення необхідних документів про дозвіл та згоду на перевезення, що необхідно отримати в Укравтодор.
Швидкість напівпричепа не має перевищувати 50 км/год. В деяких випадках (якщо транспортується щось небезпечне) перевезення має проходити під контролем Національної поліції