Перевезення будівельної техніки (частина 1)

Не всі спеціалізовані машини здатні пересуватися дорогами загального користування. Багато з них, особливо великі та важкі, потребують спеціального транспортування. Розглянемо яку техніку як краще перевозити, про які моменти варто пам’ятати та як це поетапно відбувається.

Чому необхідно перевозити техніку

Вона ж може їхати сама?

Звісно, всі машини мають колеса. Але такі автомобілі можуть бути заважкими для звичайних доріг (порушення ПДД) чи занадто повільними (через що будуть виникати затори). Більшість будівельної техніки возять як негабаритний вантаж на платформах.

Важливо пам’ятати про:

  • Рівень завантаженості доріг
  • Тунелі та переїзди
  • Вірогідність пошкодження покриття дороги, мосту, проводів та труб
  • Нахил дороги – щоб машина, яку перевозять, не з’їхала з платформи, треба щоб він був не більший за 8%

Тому першим етапом транспортування є розробка маршруту. Гарно розроблена схема руху дозволяє зменшити витрати як на ремонт техніки (тієї, яку перевозять і тієї, яка везе), так і на штрафи чи інші небажані наслідки непродуманого маршруту.

Способи перевезення

Їх декілька, та кожен має свої переваги:

  • У кузові вантажного автомобіля – якщо можна частково розібрати техніку
  • Буксируванням – через неможливість багатьох спеціальних машин швидко їхати, досить повільний.
  • Низькорамною платформою – схожий на перший, але замість кузова до вантажного автомобіля кріпиться платформа. Найпопулярніший, бо так не треба розбирати техніку, можна перевозити, як колісні, так і плазунові автомобілі. Дозволяє рівномірно розподілити навантаження на осі та рухатися дорогами загального призначення. Будівельна техніка самостійно заїжджає на платформу, що є часто невисокою. Завдяки цьому часто вдається їхати коротшим маршрутом з тунелями чи переїздами, а навантаження-розвантаження є простішим.

У нашому автопарку є трали, вантажністю від 30 до 80 тон. Тому, якщо вам потрібно перевезти будівельну техніку – будь ласка, звертайтеся до менеджерів через форму на сайті або за номерами телефона. Вони допоможуть з’ясувати нюанси та вирішити проблему.