Перспективні технології будівельної галузі
Індустрія будівництва розвивається – важкі часи (вплив пандемії) понукають до пошуку нових, нестандартних рішень. Ці інновації націлені на безпеку робітників та швидкість робіт. Розглянемо найцікавіші та найперспективніші.
Доповнена реальність
Вона допомагає швидко отримати додаткову інформацію про те, на що дивиться людина. Завдяки цьому будівельники матимуть можливість краще оцінювати якість і масштаби робіт на майданчику. Наприклад, подивившись на стіну робочий побачить її креслення так, наче воно є частиною оточення.
Доповнена реальність дуже корисна будівництву, бо інформація може відображатися саме там та тоді, коли і де це необхідно.
Наприклад можна:
- Автоматизувати виміри – щоб точно дотримуватися плану будівлі
- Наглядно побачити зміни – аби розуміти, яким буде результат
- Попереджати про небезпеку – доповнена реальність може привертати до неї увагу
Зараз її найчастіше застосовують на смартфонах чи інших переносних пристроях. Для будівництва гарним варіантом будуть такі окуляри – перспективна технологія.
Захисний одяг
Постійно розробляють нові моделі, які мають уберегти від травм, але при цьому не заважати у роботі.
Будівництво – доволі небезпечна галузь з високим ризиком шкоди здоров’ю. Але захисний одяг дозволяє зменшити потенційний ризик.
Нові розробки цієї сфери:
- Розумні чоботи: сенсорами виявляють небезпеку
- Розумна каска: слідкуючи за діяльністю мозку, помічає сонливий стан людини та будить (звичайно, повстає питання – де межа людської приватності. Але для збереження життя технологія гарна)
- Посилюючі рукавиці: зменшують втомленість рук, запобігають травмам
Це тільки три приклади – вже існує багато приладів для безпечної праці на майданчику. Подалі ця сфера також буде розвиватися, і не тільки як покращення окремих малих деталей захисного одягу.
Екзоскелети
Це вже взагалі схоже на фантастику – але так, їх вже застосовують для полегшення праці (особливо з вантажами).
Почали цікавитися розробкою як гарним способом реабілітації, але вже зараз у США прогнозують швидке зростання цієї сфери ринку (від 68 млн доларів у 2014 до 1.8 млрд у 2025).
Ось як їх можна застосовувати у галузі будівництва:
- Для підтримки спини – щоб полегшити підйом важких речей
- Для сидіння – щоб не потрібно було присідати у повітрі
- Для розподілення ваги – щоб плечі не боліли під час підйому вантажу
Загальна тенденція – автоматизація та роботизація процесів. Це, звичайно, змінить звичний нам устрій, але, можливо, матиме певні плюси. Далі розглянемо технології, що мають пришвидшити будівельні роботи та автоматизувати його ще більше.