Підготовка будівельного майданчика (частина 2)

Після того, як техніка доїхала і розчистила територію є ще декілька етапів облаштування майданчику.

Розглянемо сьогодні, яких саме.

Обгороджування

Межі майданчику мають бути зрозумілі, окрім того так його і простіше охороняти. Паркан зазвичай роблять з металевих чи залізобетонних елементів – труб, сітки Рабіца, листів металопрокату, бетонних стовпів.

На огорожі кріплять інформацію про проєкт, компанію-виконавця, строки будівництва і контактна інформація відповідального за об’єкт.

Підведення комунікацій

Для нормальної роботи працівників і техніки прокладають електрику, водопровід і встановлюють санвузол, тимчасовий або з підведеною каналізацією.

Тимчасові приміщення

Варто подбати про комфорт будівельників. Для цього на майбутньому майданчику зводять тимчасові приміщення, або привозять вагончики, щоб людям було де відпочити.

Зазвичай встановлюють їх підйомними кранами.

Окрім цього, будують складські приміщення для будматеріалів, а може і техніки.

Іноді як такі тимчасові споруди використовують частини попередньо демонтованої будівлі, якщо це не заважає будівництву проєкту.

Основні принципи

Ми описали всі основні процеси, що передують власне будівництву. Наведемо найосновніші правила, за якими має проходити підготовка будівельного майданчику:

  • Виділення небезпечних для працівників зон і їх маркування відповідними знаками
  • Всі тимчасові споруди треба зводити за межами небезпечних зон
  • Підйоми з ухилом більшим за 20 градусів треба облаштувати трапами або сходами з поручнями
  • Якщо ґрунт сипучий – необхідний поміст
  • Колодязі, шурфи й інші подібні споруди мають бути огороджені або з кришками, освітлені у темну пору доби
  • Проходи для працівників мають бути не менше 60 см шириною і 180 см висотою

Для швидкого, надійного і безпечного будівництва майданчик має бути підготовлений правильно. Гарно підібрана будівельна техніка допоможе виконати будь-які роботи якісно і без неприємних сюрпризів.

Тому якщо ви хочете орендувати екскаватор, бульдозер, самоскид чи підйомний кран, або шукаєте хто може виконати будівельні роботи – будь ласка, звертайтеся до наших менеджерів через контактну форму на сайті або за вказаними номерами телефонів. Вони порадять найкращий варіант для вашої ситуації.