П’ять застосувань дронів на будівельному майданчику

Ці літальні пристрої допомагають у багатьох сферах – розвідка, знімання, доставлення товарів… Їх мобільність і маневровість знаходить все нові застосування.

Дрони:

  • не заважають працювати
  • дистанційно керовані
  • дають можливість роздивитися все що треба з різних точок

Тож розглянемо, як саме їх використовують у будівництві.

  1. Топографічні зйомки і картографія

Зйомка дроном – чудовий спосіб швидко отримати дані про рельєф місцевості.

Безпілотник літає і у високій якості знімає територію. Отримані дані завантажують у програму для картографування. Так отримують точні дані про виміри, площу, або наприклад об’єм виритого котловану. Окрім цього, знімання дозволяє створити 3D модель місцевості (за наявності достатньо якісних фото і необхідного софту).

  1. Охорона і безпека

Дрони, оснащені інфрачервоними камерами, радарами або лазерними далекомірами, детально знімають будівельний майданчик – і уважно відстежують рухомі об’єкти, людей, обладнання та матеріали. Ці дані допомагають виявляти потенційні проблеми з безпекою.

Також безпілотники можуть замість людей оглядати небезпечні ділянки будівництва – що дозволяє постійно контролювати процес.

Дрони можна використовувати і як частину системи охорони.

  1. Відстеження процесів

Безпечніше і простіше послати дрон подивитися, як справи з дахом або чи надійні висотні конструкції хмарочоса. Застосування безпілотників дозволяє вчасно помітити проблеми там, куди людям дістатися проблемно і небезпечно. Декілька високоякісних знімків конструкцій дадуть можливість швидко і просто проінспектувати їх на надійність чи потенційні проблеми.

  1. Знімання у реальному часі

За потреби, можна знімати хоч цілодобово – з перервою на підзарядку. Це дозволяє спостерігати за всім, що відбувається на майданчику – темпами і якістю робіт, доставленням матеріалів тощо. Окрім цього, знімання будівництва у реальному часі можна зробити маркетинговою перевагою – наприклад, щоб клієнт мав змогу подивитися як будують його квартиру.

  1. Маркетинг

Фото з дрону можуть стати частиною рекламної кампанії проєкту – як основа для візуалізації. Або можна поекспериментувати, і показати потенційному покупцю вид з вікна його майбутньої нерухомості.

Технології розвиваються у геометричній прогресії, і застосування дронів у багатьох сферах життя – частина цього процесу. Як бачимо, це багатонадійна технологія, що пришвидшить і полегшить роботи на будівельному майданчику. Хоча в Україні зараз дрони – ефективні помічники військових, сподіваємося і віримо, що після перемоги поширення технологій торкнеться багатьох галузей. І допоможе нам відбудовувати.

Ми, компанія «Вайт», відкриті до інновацій і нестандартних рішень. Якщо вам потрібна будівельна техніка або проведення земельних робіт – будь ласка, пишіть нашим менеджерам через форму на сайті або телефонуйте за вказаними номерами. Вони допоможуть підібрати варіант саме для вашого об’єкту.