Сама зростаюча галузь України – будівництво

Темпи зростання будівельної галузі за результатами 2019 року прискорилися до 20,0%, в порівнянні з 8,5% в 2018 році, ставши безперечним лідером серед видів економічної діяльності за цим показником. Про це повідомив в Facebook заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Сергій Ніколайчук.

Він зазначив, що сфера будівництва показує ріс четвертий рік поспіль.

Помітне прискорення в минулому році було забезпечено нарощування обсягів будівництва інженерних і нежитлових споруд, які виросли на 23,3% і 27,4% відповідно.

“У першу чергу цьому сприяло розгортання активної державної політики щодо поліпшення транспортної інфраструктури. Поліпшення стану ключових транспортних шляхів і розв’язок служить стимулом для розвитку навколишньої інфраструктури”, – пише Ніколайчук.

Другим фактором він назвав масову модернізацію промислових підприємств – за дев’ять місяців 2019 го капітальні інвестиції в промисловості зросли на 28,1%.

Темпи зростання житлового будівництва сильно відстають від інших підвидів будівельної діяльності, хоча і прискорилися до 3%.

У Мінекономіки пояснюють таке відставання надлишковою пропозицією на ринку в результаті пікового споруди новобудов в 2016-2017 роках.

У найближчі роки сфера будівництва має всі передумови для збереження високих темпів зростання, вважають у відомстві. На думку Ніколайчука, цьому сприятимуть приватизація держпідприємств, проекти концесій і відновлення кредитування на тлі очікуваного зниження процентних ставок, програма “Доступні кредити 5-7-9”.