Види ковшів для екскаватора

Екскаватор – один з найчастіше використовуваних видів техніки для ремонту чи будівництва доріг. Його основним робочим елементом є ківш. Але для кожного виду земляних робіт застосовується окремий його вид, що дозволяє максимально швидко і якісно виконати поставлене завдання. Розглянемо основні види ковшів у цій статті, специфіку їх використання та додаткового обладнання.

  • Стандартний ківш: ним виконують більшість задач, землерийні роботи на легкому та середньому ґрунті.
  • Посилений ківш: застосовується як і стандартний, але на твердіших породах ґрунту.
  • Ківш-розрихлювач: через особливе розташування зубців цей ківш екскаватора здатний подрібнювати замерзлі, кам’яні породи, виймати їх та обробляти.
  • Однозубий розрихлювач: потрібен для обробки твердих порід, демонтажу рельсів та бордюрів.
  • Планувальний ківш: використовується під час планувальних та очисних робіт.
  • Ґратчастий ківш: потрібен для вантажування різних за габаритами матеріалів, також може сортувати породи за фракціями.
  • Ківш навантажувальний: використовується при роботах з сипучими матеріалами, завдяки полегшеній конструкції може мати більший за інші ківші об’єм.

Це лише деякі з видів ківшів, насправді їх стільки, скільки існує специфічних завдань. Бо особливості конструкції дозволяють виконувати їх легше.

Як вибрати тип ковша

При виборі обладнання важливо враховувати два фактори: які роботи воно має виконувати і з яким ґрунтом буде працювати. Виходячи з цих двох вихідних факторів можна розглядати різні варіанти.

Так, якщо мова йде про вибір за типом ґрунту, ковші поділяють на три види: стандартні, посилені та скельні.

Стандартні – найрозповсюдженіші, бо працюють добре в різних умовах.

Посилені – вибір, коли роботи проходять в умовах абразивних матеріалів. Вони виготовлені з зносотривкого матеріалу для додаткового захисту при обробці твердих порід.

А скельні ковші мають такі особливості конструкції: більш товсте дно, захисні накладки на боках (навіть у порівнянні з посиленим ковшом).

Другим важливим фактором є врахування ваших завдань. Якщо використовувати стандартний ківш замість траншейного при прокладанні траншей, канав чи ям, це вплине на швидкість виконання завдання. Тому необхідно чітко визначити, для чого саме необхідне обладнання. Якщо ви чітко уявляєте поставлену задачу, вибір правильного ківша не буде складним.

За призначенням найчастіше ковші ділять на траншейні, профільні та планувальні.

Траншейні можуть легко копати вузькі та глибокі траншеї, зберігаючи високу швидкість праці.

Профільні – зазвичай трапецеподібні, мають більш широкий та глибокий профіль. Вони добре очищають канави та працюють на схилах. Нахил бокових стінок дозволяє точно профілювати схили.

Планувальні ківші можуть нахилятися оператором у потрібну сторону. Він полегшує фінальне вирівнювання, зачищення траншей та насипів, даючи машині працювати паралельно траншеї.

При експлуатації будь-якого ківша важливо пам’ятати про його зношування. На ківші багато елементів, за якими важливо наглядати та заздалегідь їх замінювати, що допоможе зменшити витрати на більш масштабний ремонт екскаватору.

Тож якщо ви визначилися з необхідним типом ківша, чи, навпаки, маєте питання – звертайтеся до наших менеджерів, які залюбки допоможуть підібрати необхідне для виконання ваших робіт обладнання.