Як надрукувати будинок?

3D друк – цікава і вже достатньо поширена технологія. Хоча вона ще і не стала звичною частиною життя, сфер застосування такого друку безліч – від створення протезів до фанатських фігурок. І у будівництві її можна застосувати.

Розглянемо, як друкують та монтують будинки за такою технологією – і у чому її переваги.

Технологія

Спочатку готують детальний план проєкту, розроблений у CAD. Потім його конвертують у формат .stl, який розпізнає принтер.

Заправляють картриджі необхідними матеріалами – піском, цементом і геополімерами. Найпопулярніший матеріал – бетон, суміш готують безпосередньо перед друком.

Після цього принтер починає шар за шаром вибудовувати конструкцію. Процес займає від декількох годин до декількох діб, залежно від масштабу проєкту. У цей час треба лише слідкувати за пристроєм.

Переваги

3D друк – технологія майбутнього, бо дозволяє будувати:

  • Швидше – те, що звичними методами ми зараз будуємо місяцями, можна буде надрукувати за декілька діб
  • Ефективніше – легше розрахувати необхідні матеріали, а оскільки їх треба просто заправляти у принтер, немає і непридатних до використання залишків
  • Цікавіше – машина здатна втілювати нестандартні проєкти, наприклад хвилясті стіни чи складні форми будівель.
  • Дешевше – згідно з інформацією з сайту 3drific.com, 3D-дім на 20% дешевше зведеного традиційним способом.

3D друк у будівництві – цікава технологія, що може пришвидшити процес. Подібні інновації будуть дуже корисні нам в Україні у післявоєнній відбудові, бо створені таким чином будинки нічим не гірші за звичні.

Але принтер на майданчику не відміняє необхідність іншої будівельної техніки – екскаваторів і бульдозерів, самоскидів і бетономішалок. Тому якщо вам потрібні ці машини для проєкту – інноваційного чи традиційного – будь ласка, звертайтеся до наших менеджерів через контактну форму на сайті або за вказаними номерами телефонів. Вони допоможуть з’ясувати важливі деталі.