Як обрати об’єм ковша екскаватору?

Для того, щоб роботи йшли швидко і легко, важливо правильно прорахувати всі їх моменти – від кількості будівельних матеріалів, до необхідної техніки.

Екскаватори задіяні на більшості будмайданчиків. При виборі орендованої машини варто розуміти, які роботи і у якій кількості будуть нею виконувати. Бо вибрати завеликий екскаватор – марно витратити частину бюджету, замалий – уповільнити роботи, а отже теж дарма підвищити їх вартість.

Тому розглянемо основні фактори, на які варто спиратися при виборі між різними видами екскаваторів.

Об’єм і місткість

Це суміжні поняття. Але у технічних характеристиках машин пишуть об’єм геометричний, а у роботі екскаватор завжди зачерпує ґрунту трохи більше, «з гіркою».  Тому фактична місткість ковша дещо більша за прописану величину.

Номінальний об’єм ковша зазвичай більший за геометричний десь на 15-30%. Його номінальна місткість це сума геометричного об’єму і об’єму цієї «гірки» з ґрунту.

Наскільки вона велика залежить від щільності матеріалу, з яким працює екскаватор. Якщо це пісок – можна вибрати більший ківш, а при роботі з твердими породами кращим буде менший, але укріплений. Бо якщо важкий ґрунт набрати великим ковшем, машина може бути не розрахованою на підйом такої великої маси і перевернутися.

Тип ківша

Також важливо обрати ківш саме для вашого типу робіт, бо роботи, виконані не профільним знаряддям будуть тривати довше.

Ковші екскаваторів бувають:

  • Для розпушування – підготовка важких ґрунтів до інших робіт
  • Скельні – доречні коли у ґрунті багато каміння
  • Профільні або траншейні – вужчі за інші типи, стануть у нагоді при монтажу труб, ритті канав
  • Планувальні – широкі ковші, якими готують майданчик для робіт
  • Посилені – важчі за інші види, але краще порається з твердими породами

Ще один важливий момент – організація праці всієї техніки на майданчику. Раціонально обирати об’єм ковша екскаватору пропорційно до об’єму кузова самоскидів – щоб той наповнювався за чотири-шість вивантажувань.

При виборі ковша для екскаватору необхідно пам’ятати про багато факторів. Бо правильно сплановані будівельні роботи пройдуть швидко і без сюрпризів. Наші менеджери знаються на цьому і залюбки допоможуть вам підібрати доречний варіант. Тому якщо у вас є питання – будь ласка, заповнюйте форму на сайті або телефонуйте за вказаними номерами телефонів.