Як спека впливає на асфальт (і що з цим робити)

У липні та серпні в Україні найспекотніше. Температура може сягати 40 градусів. Це негативно впливає на асфальт, а отже погіршує якість доріг.

Розглянемо, що саме відбувається з покриттям при високих температурах і які є варіанти вирішення цих проблем.

Вплив спеки

Будь-яка поверхня на сонці нагрівається. Через це росте не тільки власне її температура, а і навколишнього середовища. Саме тому влітку у місті може бути важко знаходитися – бо і бетон, і асфальт температуру поглинають добре і віддають довго. Якщо спека екстремальна, на поверхні дороги можуть виникнути м’які плями – джерела майбутніх проблем.

Поширеними є:

  • Тріщини – найрозповсюдженіша проблема. Зазвичай виникають на старому покритті, але можуть зявитися навіть на новій дорозі, якщо було порушено технологію асфальтування, або верхній захисний шар недостатньо щільний та якісний.
  • Вибоїни – причиною можуть бути неправильні пропорції суміші при будівництві дороги. Спека робить покриття слабшим і менш міцним.
  • Відбитки – хоча асфальтова суміш і розрахована на високі температури, за довгого нагрівання сонцем вона може нагрітися настільки, що часточки будуть прилипати до шин автомобілів чи підошов пішоходів.
  • Окислення – через вплив ультрафіолетового випромінювання структура асфальту змінюється. Зв’язні масла змінюють структуру і їх властивості псуються.

Що з цим робити?

Проблема актуальна кожен рік, бо руйнація дорожнього покриття влітку – гарантія його псування взимку. А отже, необхідність капітального ремонту дороги (у багатьох випадках).

Тому, краще завчасно зробити профілактику.

Захисне покриття

Якісне та регулярне його оновлення допоможе збільшити інтервали між ремонтами. Захисний шар робить асфальт щільнішим і краще відбиває сонячні промені, тобто зменшує нагрівання і руйнацію покриття.

Вчасний ремонт

Коли спека вже зашкодила асфальту, варто швидко виправити недоліки. Це краще робити у теплий сезон, коли ремонт дороги не ускладнений додатковими факторами.

Для ремонту чи асфальтування – наш автопарк має необхідну техніку (асфальтоукладачі, фрезерувальні машини, струменеві машини) щоб виконати цю роботу. Ми будуємо дороги і ремонтуємо їх вже більше п’яти років. Тому якщо вам необхідна техніка в оренду чи консультація менеджера – будь ласка, телефонуйте за вказаними номерами або пишіть нам через контактну форму.