Як відбувається демонтаж будівель

Демонтаж будівель зазвичай – видовищне явище, що привертає увагу людей. Особливо якщо це велика будівля. Спостерігати за тим, як важке обладнання різного роду проходить крізь конструкцію, перетворюючи її на матеріали, що вивозяться для утилізації або переробки, може бути захоплюючим.

Оскільки зазвичай будівлі, в яких закінчився строк експлуатації – не просто «великі відходи», що варто прибрати. Вони також є об’єктами з немалим економічним потенціалом. Тому для їх демонтажу застосовуються спеціальні методики, завдяки яким ми можемо максимально його розкрити.

Демонтаж є актуальним допоки люди будують нові споруди, бо для кожної з них рано чи пізно наступає час припинення експлуатації, коли стає необхідною побудова на цьому місці чогось нового. До того ж, стара нереставрована аварійна будівля є джерелом зайвих витрат для власника: охорона, риск пограбування чи стихійного заселення тощо.

Для того, щоб якісно демонтувати будівлю, необхідно вбачати початкові дані, бо саме від них залежить обрана тактика подальших дій.

Серед необхідних для врахування параметрів:

  • Матеріали, з яких об’єкт виготовлений. Це важливо зазначити, бо для демонтажу цегляних, залізобетонних та металевих конструкцій використовують різні підходи.
  • Розміри об’єкту. Від того, якого розміру будівля, скільки має поверхів, наявності підземних комунікацій залежить вид техніки, якою буде проводитися демонтаж.
  • Призначення об’єкту. Промислові, комерційні та житлові споруди демонтуються по-різному.
  • Ситуаційні фактори. Залежно від різних умов з’являються певні аспекти, що важливо враховувати при виконанні робіт. Так, демонтаж будівлі що знаходиться близько від житлових будинків має проводитися з врахуванням обмежень рівню шуму.

Оператори, що працюють на обладнанні для демонтажу, мають володіти багатьма навичками – кожен рух важливо робити обережно, враховувати особливості конструкції, місця проведення.

Тому кожен, хто демонтує будівлі, добре ознайомлений з кожним етапом проведення цих робіт:

  • Нульовий етап – огляд об’єкту. Спеціалісти мають оцінити особливості споруди. Знання проектування та будівництва конструкцій полегшують знесення будівлі. Тому знання специфіки будування та проєктування споруд допомагає операторам техніки.
  • Перший етап – винос всіх предметів, що можуть бути демонтовані. Будівля має бути ретельно очищена від всього, що заповнювало приміщення. Під час цього процесу можуть бути знайдені об’єкти, що можна утилізувати (наприклад, металолом).
  • Другий етап – демонтаж наземної частини споруди. Для цього використовуються екскаватори. Якщо будівля залізобетонна або має металеві конструкції, їх розрізають та розбирають. Залежно від висоти будівлі можуть бути застосовані легкі екскаватори для розбору споруди по поверхам чи демонтаж з землі.
  • Третій етап – демонтаж підземної частини будівлі. Для цих робіт також використовуються важкі екскаватори, якими очищується котлован будівлі.
  • Четвертий етап – вирівнювання площі. Для цього спочатку засипається котлован, після чого розрівнюється поверхня. Завдяки цьому ділянка стає знову придатна для будівництва, прокладання доріг тощо.
  • Фінальним етапом є сортування та утилізація відходів. Завдяки ній можна частково покрити витрати на демонтаж будівлі.

Для демонтажу будівель необхідна спеціалізована техніка, що є у нашому автопарку. Тому якщо вам необхідно демонтувати яку-небудь споруду чи ви бажаєте орендувати для цього машини – звертайтеся, і наші менеджери допоможуть знайти оптимальний варіант.