Як зберігати цемент коли холодно

Цемент важко зберігати зимою, бо він легко поглинає вологу з повітря та втрачає корисні властивості та міцність. Але водночас, купляти його не у сезон дешевше. Тому розглянемо, яких правил варто дотримуватися, якщо Ви вирішили придбати будматеріал взимку.

Особливості зберігання

Мікроклімат впливає на цемент, бо навіть за нормальної температури при недбалому зберіганні він втрачає до 16% в’яжучих властивостей щомісяця. Тому залишити на вулиці – не варіант, цемент перетвориться на цільний камінь.

Перед завчасним придбанням цементу необхідно подбати про приміщення, в якому той буде зберігатися. Воно має бути сухим, бажано, за дуже низьких температур, з мінімальним опаленням. Для збереження властивостей необхідна плюсова температура.

Матеріал треба упакувати у поліетиленові мішки й укрити брезентом. Має бути контакт з повітрям, але без протягів.

Тонкощі

Щоб цемент гарно зберігся варто:

  • Класти мішки на дерев’яні піддони
  • Зберігати його на відстані мінімум 35 см від стіни
  • Складати мішки у конструкції не більше 15 пакетів висотою та 3 м довжиною
  • Стежити за температурою на складі – вона має бути вище нуля
  • Строк зберігання

Найголовніше – запобігти зайвій вологості. Вона головний ворог цементу, що може втратити через неї всі корисні властивості.

Чим вища марка матеріалу, тим менше його термін придатності. За недотримання необхідних умов, вже через місяць втрачає частину властивостей та якості.

Упакований цемент зазвичай має строк півроку – але через цей час він втратить ледве не половину своїх властивостей.

Отже, зберігання цементу взимку можливе, при дотриманні правил. Але варто подумати, чи є у Вашому випадку вигідним витрачати гроші на його утримання – чи може варто купити матеріали вже перед початком робіт.