Як зміна клімату впливає на сферу будівництва

Кожна країна певною мірою зазнає наслідків зміни клімату – та цей вплив буде дедалі більшим. Розглянемо, як це вплине на будівництво та тих, хто працює у цій сфері.

Зміна клімату – термін, що зараз використовують замість дещо застарілого «глобального потепління», яке є неточним. Бо не завжди ефект на клімат виражений як підвищення температури. Це скоріше відхилення від норми, в тому числі часті стихійні лиха.

Перепади температури, періоди екстремальної спеки чи холоду потребують пристосованої до цього техніки, яка дорожча за звичайну.

Несприятливі погодні умови впливають і на працівників – люди не можуть нормально працювати за звичним графіком, тому потрібно або додатково дбати про комфорт на майданчику більше, або зкорочувати час праці, тобто шукати більше спеціалістів.

Матеріали та техніку за таких умов важче доставити по кризі чи ґрунтовим дорогам.

Навіть малі зміни у погоді, що не були очікуваними, можуть погано вплинути на вартість робіт.

Кліматична проблема впливає на три аспекти будівельної галузі:

  • Безпека роботи
  • Строки здачі об’єкту
  • Матеріали та їх виробництво

Сильний холод, спека чи вітер унеможливлюють нормальну працю протягом довгого часу, через що вірогідніші травми на майданчику.

У посуху неможливо зробити нормальний фундамент, а постійні дощі, з іншого боку, підіймають рівень ґрунтових вод – що ускладнює роботи.

Матеріали, з якими можна працювати за такої погоди, дорожче за звичайні, це збільшує кошторис. Як і простій орендованої техніки.

На жаль, поки що найрозповсюдженіший та раціональний варіант – підвищувати початкову ціну проєкту, врахувавши ці фактори ризику. У другій частині ми розглянемо альтернативні варіанти вирішення проблеми.