Ямковий ремонт дороги

Ямковий ремонт, хоча багато людей відносяться до нього упереджено, є гарним методом профілактики подальшого руйнування дороги. При якісному виконанні він є кращим варіантом для усунення невеликих недоліків полотна.

Підготовка до робіт

Перед ремонтом важливо належним чином підготувати проблемну ділянку дороги. Для цього спочатку розмічають ями, а потім зачищають ці сектори.

Від цього процесу залежить довговічність ремонту, бо важливо зачистити всі шари асфальту. Якщо будуть оброблені лише верхні, латка не протримається довго та дорога буде псуватися далі.

Часто зачистку роблять гідравлічними молотками, що не завжди здатні достатньо глибоко прорізати асфальт. Тому оптимальним варіантом є дорожня фреза, бо вона:

  • Зачіпляє всі шари покриття
  • Забезпечує рівність стінок вирізаного шмату
  • Швидко виконує роботи

Після цього поверхню зачищають від пилу та залишків та заливають нагрітим бітумом.

Залиття асфальтобетонної суміші

Гарячою сумішшю ремонтують великі дороги. При цьому важливо підтримувати температуру на рівню 150 градусів, бо якщо вона впаде нижче 110, суміш зіпсується.

Також для ямкового ремонту доріг використовують холодні альтернативи, що підходять для робіт у дощ чи морози, але не такі міцні.

Окрім цього є технології ресайклінгу (переробки) та струменево-ін’єкційний методи. Перший заощаджує кошти на ремонт, бо матеріалом є старий подрібнений асфальт. Завдяки цьому можна використати лише 20% нового асфальтобетону, що звісно дешевше.

Другий метод, хоча поки і є досить незвичним для нас, теж перспективний. Він дозволяє зменшити кількість етапів ремонту, бо необхідно лише видути пил та сміття з тріщини, після чого вона заповнюється сумішшю з гарячого бітуму та щебню.

Трамбування дорожнього покриття

Часто при ямковому ремонті доріг для цього використовують великі катки. Це нераціонально, бо вони завеликі для подібних робіт. Оптимальним варіантом є ручні вібраційні плити. Зазвичай вистачає такої масою до 150 кг.

Для закріплення результату готову ділянку заливають бітумом. Це допомагає запобігти утворенню тріщин у асфальті навколо ремонтованої площі.

Правильно виконаний ямковий ремонт – запорука довгого строку служби дороги. Не завжди необхідно повністю міняти полотно, тому важливо правильно оцінити стан покриття. Якщо воно руйноване лише на 10-15%, ямковий ремонт є оптимальним варіантом.

У нашому автопарку є вся необхідна техніка, тому, якщо у вас є запитання стосовно неї чи ви хочете взяти машини в оренду – будь ласка, звертайтеся до наших менеджерів через форму на сайті або за вказаними телефонами.