Зведення перешкод у місті
Міська забудова гарно підходить для заманювання ворога у пастки та уповільнення його руху. Розглянемо основні правила їх побудови та організації.
Не залишайте недоторканих місць
Майже будь-яку частину міської забудови можна перетворити на перешкоду. Наприклад:
- дороги можна зробити непроїзними, або уповільнити проїзд по ним
- розставити пастки по місту
- натягнути між недалеко зведеними будівлями тенти, щоб погіршити видимість з літаків
- укріпити бункери біля блок-постів
- перекрити мости
Це допоможе уповільнити пересування ворога, а отже і збільшити шанси його знищення ще на підступах у місто. Головна задача – постійно продовжувати зведення фортифікаційних споруд та перетворити місто на пастку.
Матеріали
Чим сучасніші матеріали, тим надійніше і краще. Армований бетон та металеві їжаки – чудово, мішки з піском – теж непогано, але не так надійно. Головне – використовувати те, що наявне. Будівельне сміття, загорожі для автомобілів (що вже є у певній кількості у кожному місті) підійдуть теж.
Якщо маєте колючий дріт, три його щари утворюють загорожу, що здатна зупинити більшість автомобілів і загальмувати танк.
На матеріали можна розібрати залишки будівель.
Особливу увагу варто приділити під’їздним шляхам до міста. Їх треба або заблокувати, або, якщо вам треба ними користуватися, розташувати загорожі зигзагоподібно, аби уповільнити рух.
Це – основні правила створення укріплень та загорож у міських умовах. Варто памятати, що самовільне їх створення без узгодження з владою чи ТрО міста може ускладнити їх роботу та оборону, а інформацію про місцезнаходження та плани укріплень поширювати в Інтернеті не варто.
Сподіваємося, у вас не буде необхідності та нагоди застосовувати ці знання, які ми взяли з сайту Центру національного спротиву – https://sprotyv.mod.gov.ua/